„Ile Ethereum w obiegu?“ pyta społeczność Bitcoinów.

Toczy się wielka debata na temat dostaw Ethereum, która staje się coraz bardziej zacięta. Jeśli nie pójdziesz w ślady, niekończące się zasilanie sieci było punktem wielu dyskusji od momentu jej powstania w 2015 roku.

Oznacza to, że w przeciwieństwie do Bitcoina (i tysięcy innych krypt), nie ma „czapki“ na to, jak wielu braci może istnieć na otwartym rynku – z ideą, że podaż wzrasta z każdym rokiem, dopóki istnieje Etereum.

Całkowita podaż Eteru wynosiła około 110,5 miliona na dzień 16 kwietnia 2020. W 2017 roku, górnictwo wygenerowało 9,2 miliona nowych ETH, co odpowiada 10% wzrostowi jego całkowitej podaży. Nie ma obecnie wdrożonego twardego limitu dla całkowitej podaży ETH.

Jak dotąd nie było większego problemu z funkcjonowaniem Ethereum. Tak, krytycy byli zawsze obecni i fanatycy ICO zarobili miliony, ale nikogo tak naprawdę nie obchodziło, jak wygląda podaż Ethereum (tak długo, jak długo worki były pompowane).

Ale od tego miesiąca – w związku ze wzrostem liczby projektów DeFi – wzrosła krytyka i nie jest to bieg kryptologów zadających pytania. Zamiast tego, wybitni członkowie społeczności Bitcoinów prowadzą oskarżenie szukając jednej prawdziwej odpowiedzi; ile w ogóle ETH?

 

Społeczność Bitcoinów pyta
Zaczęło się od tego, że Micheal Goldstein pochwalił wątek Twittera CIO Erica Walla z Arcane Research: „Czy potrafią artykułować, jak łatwo i niezależnie zweryfikować podaż pieniądza ETH?

Zapytany o 21-milionowy limit podaży Bitcoinów, Goldstein powiedział, że aktywa mogą być zweryfikowane przez każdego, kto używa Bitcoinów i pełnego węzła.

Andrew, komentator wątku, który zdawał się wyjaśniać, jak nieograniczona podaż Ethereum jest podobna do Bitcoinów, powiedział, że ten pierwszy może być przywłaszczony przy użyciu modelu zasad emisji z obecnej emisji. Jednakże, wiodący deweloper Monero i opiekun kodu, Riccardo Spagni szybko stwierdził, że każda zainteresowana strona może „niezależnie“ zweryfikować dostawę Bitcoinów – z tym samym stosunkowo trudnym do zrobienia dla Ethereum, stwierdził.

Współzałożyciel Ethereum wyjaśnia

Po tym, jak powyższy wątek zaczął wzbudzać dalsze zainteresowanie tym, ile ETH rzeczywiście znajduje się w obiegu, współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, wskoczył na swoje konto na Twitterze, aby wyjaśnić swój pogląd. Tweetował na Twitterze:

Później wspomniał, jak sprawdzić podaż Ethereum, używając tego linku. W dalszych uwagach Buterin zauważył, że w obiegu znajduje się 112 milionów ETH.

Ale niektórzy, jak deweloper i edukator Bitcoin Pierre Rochard, byli nieprzekonani:

W międzyczasie, „Leon“ uruchomił skrypt i wymyślił kilka różnych danych o podaży, kiedy (twierdził na Twitterze), aby uruchomić skrypt:

I oczywiście, nie mogło to być kryptońskie twierdzenie bez tego, że ktoś upuścił notatkę:

Debata szaleje dalej.